Ovčárna - nejvýše položené lyžařské středisko v ČR – cca 11 km od chalupy

trasylyzovaniOvčárna je nejvýše položeným centrem lyžování nejen na Moravě, ale i v Čechách. Začátek lyžařských vleků jsou ve výšce 1.300 m n.m. Právě proto jsou zde tradičně nejlepší sněhové podmínky. Na Ovčárně se nachází 6 vleků s obtížností od modré po černou. Lyžařská sezóna zde trvá nejdéle v Jeseníkách a na své si zde přijdou všichni milovníci zimních sportů – sjezdového lyžování, snowborďáci i běžkaři. Středisko se nachází na území Chráněné krajinné oblasti Jeseníky a tímto faktem je do jisté míry ovlivňován jeho provoz. Správa CHKOJ vydává povolení k zahájení provozu vleků a stanovuje termín ukončení provozu - vše závisí od výšky sněhové pokrývky.

zdroj: jeseniky.net

Vlek Karlova Studánka

Lyžařský vlek Karlova Studánka se nachází v dolní části stejnojmenné obce na levém svahu ve směru na Vrbno pod Pradědem, v blízkosti tenisových kurtů. Sjezdovka je denně strojově upravována rolbou a je uměle zasněžována. Ski areál nabízí denně večerní lyžování na osvětlené sjezdovce. Občerstvení je zajištěno přímo v areálu. Dle dohody je možno zajistit i lyžařskou školu. Půjčovna lyžařského vybavení a skiservis jsou vzdáleny cca 1 km od skiareálu. Vlek je vzdálen od dolního parkoviště Karlova Studánka 120 m. Délka 300 m, převýšení 55 m, náročnost modrá. Provozní doba: Po-Ne 9-21 hod.

zdroj: jesenik.net

Ski Annaberg - Andělská Hora

Lyžařský areál Annaberg se nachází v oblasti Nízkého Jeseníku v blízkosti Pradědu, v nadmořské výšce 861 m nad mořem, na jižní straně Andělského vrchu. Díky své nadmořské výšce jsou zde dobré sněhové podmínky.

zdroj: annaberg.cz

Sjezdovka v Suché Rudné

Lyžařský vlek se nachází v horní části stejnojmenné obce na levém svahu ve směru na Pradědem, v blízkosti dřevěného kostelíka. Vzdálenost od chalupy je cca 50 m. Ski areál nabízí denně večerní lyžování na osvětlené sjezdovce. Občerstvení je zajištěno přímo v areálu. Dle dohody je možno zajistit i lyžařskou školu. Půjčovna lyžařského vybavení a skiservis jsou vzdáleny cca 6 km od skiareálu. Délka 300 m, převýšení 85 m, náročnost modrá. Provozní doba: Po-Ne 9-21 hod

Ski Centrum Malá Morávka - Karlov

trasylyzovani2

Lyžařské středisko Ski Centrum Malá Morávka - Karlov patří k největším a nejnavštěvovanějším lyžařským střediskům v Jeseníkách. Údolí Malé Morávky a Karlova pod Pradědem se vyznačuje dlouhou zimou, vysokou sněhovou pokrývkou a překrásnými lyžařskými terény. Je proto vyhledávaným místem pro rozvíjení všech zimních sportovních aktivit. Lyžařům je k dispozici velké množství lyžařských vleků, které se nachází u jedenácti skupin sjezdovek. V okolí střediska je k dispozici velké množství strojově upravovaných běžkařských tras. Lyžařské terény vyhoví všem, od začátečníkům po velmi zdatné lyžaře. Tratě jsou upravované, osvětlené, technicky zasněžované, o celkové délce přes 9 km . Parkování je zajištěno u jednotlivých vleků, stejně jako stravování a ubytování.

zdroj: skikarlov.cz

Prožijte příjemnou dovolenou v Jeseníkách
Erik Kubelka | Tel.: +420 739 949 278 | erikus@tiscali.cz

© 2017-2024 Erik Kubelka